İnsan Kaynakları Politikası


VİZYONUMUZ
Şirketimizin değerlerini paylaşabilecek kişilik ve eğitim altyapısına sahip, değişime hızla uyum sağlayan, kendisi ve çevresi ile barışık, çok yönlü, sürekli gelişimi benimseyen, coşkulu, heyecanlı, meraklı kişileri aramıza alarak onların mutlu, verimli ve yaratıcı bir çalışan olmaları için gerekli olanakları ve ortamı sağlamaktır.

DEĞERLERİMİZ
Sarkuysan İnsan Kaynakları uygulamalarının temelini ortak değerlerimiz oluşturur. Şirketimizin başarısında ve geleceğe güvenle bakmasında çalışanlarımız tarafından paylaşılan ortak değerlerin büyük önemi vardır.

Bu değerler; toplumumuzun geleneklerine ve değerlerine duyarlılık, güvenilirlik ve dürüstlük, iç ve dış müşteri memnuniyetine odaklı çalışma, takım çalışması ve dayanışma, karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı güler yüzlü bir ortam, yenilikçilik ve yaratıcılık, sürekli gelişim ve özgüvendir.

UYGULAMALARIMIZ
İşe alım: İşe alınacak personelin ortak değerlerimize uygunlukları yanında göreve özgü yetkinliklere de sahip olmaları esastır. Çalışanlarımız için her yıl yapılan performans değerlendirmeleri çerçevesinde kariyer planlaması, ücretlendirme ve bireysel gelişimi politikaları oluşturulur.

Eğitim: Personelimizin eğitim ihtiyaçları her yıl analiz edilerek yıllık eğitim planlaması yapılır. Eğitimler mesleki, sosyal ve yabancı dil alanlarında yoğunlaşır.

Staj: Toplumsal bir sorumlulukla yaz ve kış dönemlerinde staj yapmak isteyen lise ve üniversite öğrencilerine açılan kontenjan dahilinde olanak sağlanır.

Ödül ve Öneri Sistemimiz: Şirketimizin ilk kurucuları arasında bulunan ve 30 yıl Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan rahmetli başkanımız Cihan BEKTAŞ adına her yıl çeşitli alanlarda 5 personele Cihan BEKTAŞ Başarı Ödülü verilir. Ayrıca yılın başarılı servisleri seçilerek yıl boyunca servislerinde asılacak başarı bayrağını almaya hak kazanırlar. Her personelimizin öneride bulunması teşvik edilerek uygun öneri yapanlar sistemimiz dahilinde ödüllendirilir. Bunların yanında her yıl sonundaki üretime geçiş yıl dönümlerini kutlama günlerinde 5.,15., ve 25. kıdem yıllarını dolduran personele teşekkür şilti ve armağanlar verilir.

Sosyal Faaliyetlerimiz: Türk Müziği Koromuz, Folklor ve Modern Dans Grubumuz, Sportif Faaliyetlerimiz, çeşitli amaçlı partilerimiz, Sarkuysan Bayramımız gibi sosyal etkinlerle personelimizin sosyal gelişimine, karşılıklı ilişkilerin güçlenmesine ve keyifli bir çalışma ortamının oluşmasına çalışılmaktadır.

İŞE BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME
Başvurular önce İnsan Kaynakları bölümümüzde değerlendirilir ve başvuru sahibinin yetkinlikleri, mevcut boş pozisyonların belirlenen yetkinlikleriyle örtüşüyorsa aday ile ilişkiye geçilir. Aday mevcut boş pozisyonlara uygun değilse bilgi bankamızda aktif halde tutularak gerektiğinde öncelikle değerlendirmeye alınır.

Başvurularınızı cv@sarkuysan.com mail adresine gönderebilirsiniz.